Cклопакети - це рівні за розміром листи скла, герметично "запаяні" по торцях.

 

В залежності від кількості листів скла і, відповідно - повітряних камер всередині, склопакети поділяються на однокамерні і двокамерні (кількість повітряних прошарків усередині склопакета).

Велику роль в якості готового склопакета відіграє якість його основного матеріалу - власне скла. Скло буває різної атоммарной структури, якості шліфування. На нашому заводі використовується скло класу М1.

Крім того, склопакети бувають енергозберігаючі, броньовані та шумоізоляційні.


Що таке енергозберігаючий склопакет?

Це - коли на внутрішню сторону одного із стінок пакету здійснюється напилювання атомів срібла. У результаті теплопроводімость склопакета істотно знижується і енергозберігаючий однокамерний стеклопакет виявляється навіть теплішим за звичайний двокамерний. При цьому важить він на 30% менше, фурнітура вікна відповідно працює м'якше і довше.

Крім того, енергозберігаючі склопакети також краще відбивають теплопередачу ззовні. Тобто - кімната з енергозберігаючими склопакетами буде влітку, в спеку, перегріватися дещо менше, ніж кімната зі звичайними склопакетами.


Шумоізоляційні склопакети - це склопакет з різним по товщині склом. Зазвичай, при виготовленні металопластикових вікон застосовуються склопакети, що складаються зі скла товщиною 4 міліметри.

Старі дерев'яні рами в наших будинках виготовлялися в переважній більшості, зі скла товщиною 3 міліметри. Шумоізоляційним може вважатися, наприклад, однокамерний склопакет з одного скла товщиною 4 міліметри і другого - 6 міліметрів. Такі скла, при рівних розмірах, не вступають в резонанс, і гасять 3-4 децибели звуку (на 30% тихіше!). Хоча - вже сама по собі установка пластикового вікна навіть з однокамерним склопакетом дасть Вам на порядок більш високу захист від шуму, ніж старі дерев'яні вікна.


Броньований склопакет – це склопакет на поверхню стінок якого наклеюється спеціальна захисна плівка.

Захисні (надміцні) плівки застосовуються для посилення механічних властивостей скла з метою протидії ударам важким предметом (молоток, камінь), для захисту від вибухів (розлітання на уламки, ударна хвиля). Якщо вікно захищене такою плівкою, розбити скло дуже важко. Плівка, наклеєна в 2 і більше шарів, надає будь-якій скляній поверхні властивостей броньованого скла. Держцентром сертифікації засобів охоронного призначення Департаменту Державної служби охорони при МВС України були проведені випробовування з двома шарами різних комбінацій плівок, які були змонтовані на склі різної товщини та надані відповідні сертифікати тривкості скла. Згідно з формулюванням ГСТУ “Засоби інженерно-технічного укріплення та захисту об’єктів. Захисне скло. Класифікація” скло, яке відповідає вищевказаним сертифікаційним вимогам, “може бути тимчасовою перешкодою у випадку непідготовленого нападу”.


Як вибрати енергоефективне вікно?


 

дивіться також - Підвіконня

на головну.