Конструкція вікна з металопластику, на перший погляд, не відрізняється від конструкції традиційного і звичного, з дерева. Ті ж скло, рама, фурнітура - тільки із застосуванням сучасних технологій. Але, на відміну від звичайного, металопластикове вікно являє собою систему тепло-, шумо-та гідроізоляції, в якій кожен елемент виконує строго певні функції. Крім того, пластикові поверхні вікон не потребують фарбування та постійного догляду, як дерев'яні. А склопакети, які використовують в сучасних вікнах - взагалі технологічне диво, герметичне, наповнене інертним газом і абсорбентами. Особливо це справедливо по відношенню до продукції Вікна Бренд

Те, що прийнято називати профілем, і є, власне, віконна рама із пластику, усередині якої є декілька повітряних камер, в одній з яких розташовується металевий каркас для посилення конструкції. Камери служать для поліпшення теплоізоляції і збільшення жорсткості конструкції. Армуючий металевий стрижень - «скелет» вікна, і від його товщини буде залежати, наскільки міцною і надійною буде вся конструкція. Жорсткість конструкції - важливий показник, особливо при сильних сезонних вітрах і на верхніх поверхах будинків. Щоб Ваші вікна служили довго, рекомендуємо обирати профіль шириною не менше 60 міліметрів. Армуючий профіль повинен бути виготовлений з оцинкованої сталі: він міцніший, і не схильний до корозії.

Металопластикові вікна роблять в Україні, а от матеріали для їх виробництва (профіль, фурнітура, склопакет) можуть поставлятися з інших країн. Визнаними лідерами по виробництву профільних систем є країни Західної Європи - Німеччина, Австрія, Бельгія. Тим не менш, обирати вікна по відомій марці профілю - небезпечно, адже навіть з найкращих матеріалів можна зробити погане вікно. Набагато важливіше приділити увагу питанням збірки і монтажу. Так, компанія Віконда - це справжня фабрика вікон, і гарантує своїм покупцям високі стандарти якості готових вікон. Крім того, монтажні бригади фірмових салонів проходять навчання в корпоративному Навчальному Центрі компанії, що є запорукою якісного монтажу.

Конфігурація вікна може бути якою завгодно, і залежить від ваших індивідуальних потреб і побажань. Можна обрати варіант відкривання вікна, колір профільної системи, форму вікна, кольорове скло або скло з малюнком і т.д. Щоб не заплутатися в різноманітті варіантів, варто порадитися з кваліфікованим фахівцем - менеджером фірмового салону. Професійний менеджер врахує всі ваші потреби і порадить найбільш підходящий варіант.

Найбільш поширені традиційні поворотні віконні блоки з двійчастими (що відкриваються усередину) стулками, а також поворотно-відкидними, де стулки не тільки відкриваються, але і відкидаються, нижня горизонтальна частина стулки залишається на місці, а верх відхиляється на певну відстань). На таке вікно можна встановити додатковий елемент - зимове провітрювання. У такому випадку, якщо ручка знаходиться в положенні між відкриванням і відкиданням, угорі вікна утвориться маленька щілина, якої достатньо для провітрювання в холодну пору року. Оптимальним варіантом у наших умовах фахівці вважають двостулкове вікно з однією глухою, а іншою поворотно-відкидною стулкою. Втім, при виборі конфігурації вікна з представником фірми варто обговорити всі нюанси, аж до розташування та довжини фіранок і переважаючого вітру.

Склопакет - це частина вікна, а не його різновид, як багато хто вважає. Склопакети складаються з двох або декількох герметично з'єднаних стекол, проміжок між якими заповнений повітрям або інертним газом, і дистанційної рамки. Як правило, склопакети володіють високими тепло-і звукоізоляційними властивостями. Завдяки герметичності в проміжок між склом не потрапляють волога і пил, не погіршується освітленість приміщень.

Для виробництва склопакетів можна використовувати майже всі типи скла. Вибір скла залежить від вимог, що пред'являються до конкретного вікна: підвищена шумоізоляція, теплоізоляція, відображення сонячного світла, тонування. Енергозберігаюче скло має спеціальне покриття, яке надає склу здатність відбивати теплове випромінювання, що сприяє зниженню теплопровідності склопакета. У холодному кліматі склопакет зберігає в приміщенні тепло, що генерується внутрішніми світло-і теплопристроями. Рефлекторне скло має покриття за типом дзеркального, але з меншою насиченістю, яке обмежує пропускання сонячного тепла в приміщення при максимальній кількості природного освітлення. При цьому в денний час буде спостерігатися «дзеркальний» ефект із зовнішнього боку і «тонований» ефект при погляді зсередини приміщення. У темний час доби при включеному освітленні всередині приміщення «дзеркальний» ефект буде спостерігатися зсередини приміщення. Тоноване скло зменшує пропускання світла в обох напрямках без виникнення «дзеркального» ефекту. Встановлюються в склопакет зовнішнім склом. Триплекс - це композиція з двох і більше стекол, склеєних між собою спеціальною смолою, що надає даній конструкції підвищену стійкість до механічних руйнувань. При ударі триплексу скло, що входять до його складу розтріскується, але не розсипається за рахунок утримання осколків на шарі смоли. За рахунок композиційної будови триплекс володіє більшою звукоізолюючу здатність. Сім'ям з маленькими дітьми підійде загартоване скло. Таке скло в 4-5 разів міцніше на вигин, ніж звичайне. Крім того, при розбиванні загартоване скло не утворює осколків з гострими краями, а розсипається на дрібні безпечні фрагменти.

Для заповнення міжскляного простору в склопакетах, крім повітря, часто використовують інертні гази або суміші газів, що істотно покращує тепло-і звукоізолюючі властивості склопакетів. У тому випадку, коли міжскляний простір склопакета заповнюється щільнішим в порівнянні з повітрям газом, втрати тепла, що відбуваються за рахунок конвекції і тепловіддачі усередині склопакета, знижуються. Найбільш часто застосовуються аргон і криптон. Ці гази отримують шляхом відділення від зрідженого атмосферного повітря. Криптон - це інертний газ, який рідше зустрічається і значно дорожчий в порівнянні з аргоном, але більше підвищує теплоізоляційну здатність склопакета.

Якщо піднести запалений сірник або запальничку до такого склопакету, воно відобразить декілька ореолів полум'я, один з яких буде відрізнятися за кольором. Цим способом можна перевірити наявність енергозберігаючого скла.

Склопакет ні в якому разі не повинен запотівати між склом - це знак того, що він бракований. У цьому випадку до закінчення терміну гарантії виробник зобов'язаний поміняти склопакет безкоштовно. Якщо скло запотіває з боку приміщення, це означає, що в приміщенні підвищена вологість і (або) знижена температура поверхні внутрішнього скла склопакета, що є наслідком поганої вентиляції приміщення. Найпростіший спосіб боротьби з підвищеною вологістю - регулярне провітрювання приміщення, хоча це не завжди може бути ефективно. Далі, якщо можливо, потрібно усунути джерела підвищеної вологості і налагодити систему вентиляції. Для підвищення температури поверхні внутрішнього скла склопакета потрібно забезпечити безперешкодний приплив теплого повітря від радіаторів опалювання до вікна.

Економити на фурнітурі ні в якому разі не можна: фурнітура - це «м'язи», що забезпечують рухливість вікна. Проблеми з фурнітурою викликають труднощі у відкриванні-закриванні вікон, крім того, порушується щільність притиску рами до стулки. Це призводить до втрат енергозберігаючих та шумозахисних властивостей склопакета. Через декілька років таке вікно можна викинути.

Краще, якщо це зробить фахівець. Процес встановлення вікон починається з контрольного заміру, в ході якого з'ясовуються особливості встановлення металопластикового вікна. Справа в тому, що після демонтажу старого вікна віконний отвір може збільшитися. Досвідчений майстер, який встановив не одну сотню металопластикових вікон, допоможе Вам правильно сконфігурувати розміри і тип вікон.

Традиційна система монтажу виконується із застосуванням сучасних будівельних сумішей та герметиків для герметизації монтажного шву. Суміш наноситься після того, як піна висохне. Вона служить фільтром. Повітря може проходити крізь застиглу суміш, а волога ні. В результаті шов позбавляється від зайвої вологи, що перешкоджає утворенню цвілевих грибків. Обов'язково замовляйте вікно з монтажем, не намагайтеся встановити його самостійно. Не маючи спеціальних навичок, ви не зможете встановити вікно правильно, через це може «потіти» скло, затікати вода з вулиці, буде погано працювати фурнітура, якщо конструкція встановлена не за рівнем.

Дуже важливою перевагою пластикових вікон є той факт, що за ними легко доглядати для підтримки їх у робочому стані. Вони практично не потребують косметичного ремонту і якого-небудь спеціального обслуговування, але, звичайно ж, існують деякі правила, дотримання яких дозволяє продовжити термін служби ваших металопластикових вікон. Раз на рік необхідно проводити наступні профілактичні роботи: всі рухомі деталі фурнітури вікна необхідно змащувати маслом; слід перевіряти ущільнюючі прокладки на предмет їх пошкодження, звертаючи увагу і на ущільнення скління; слід також перевіряти отвори водовідводу (дренажні отвори) і при необхідності їх прочищати; потрібно оглядати зовнішню поверхню вікон і при необхідності її очищати. Це може входити в гарантійне обслуговування.

Віконні компанії підходять до питань гарантійного обслуговування по-різному. Вас повинна насторожити як занадто коротка - до року, так і «вічна» гарантія на 20 років. Зазвичай такі гарантії супроводжуються різними «підводними каменями» про обмеження відповідальності. Компанія Вікна Бренд, як виробник металопластикових вікон, надає гарантію терміном на 5-15 років

Чим більше камер у профілі, тим жорсткіше конструкція, тим краще її показники енергозбереження та шумозахисту. У той же час, збільшення числа камер пов'язано з підвищенням ціни на вікна. Для скління балконів і лоджій цілком достатньо трикамерного профілю, при склінні квартир краще порадитися з фахівцем.

Ламіновані вікна можуть імітувати колір і фактуру різних порід дерева або інших матеріалів, що дозволяє вигідно підкреслити інтер'єр приміщення. Можна ламінувати вікна з зовнішньої або внутрішньої сторони, а також замовити ламінацію в масі, тобто профілю цілком.

ПВХ є полівінілхлоридом, самим універсальним термопластичним полімером, як правило, лінійної будови. ПВХ - це твердий білий продукт, створений шляхом суспензійної полімеризації * вінілхлориду. ПВХ виготовляють з натуральної сировини: природного газу, нафти, кухонної солі. Готовий матеріал є хімічно стабільним, для людини він не представляє ніякої небезпеки. * Полімеризацією називають реакцію отримання з мономеру полімеру

Для вікон ПВХ індекс поширення полум'я дорівнює нулю, що означає наступне: пластик не буде підтримувати процес горіння. До того ж, якщо в квартирі раптом почнеться пожежа, пластикове вікно повинно "задушити" пожежу: нові вікна дуже герметичні, що виключає довільний приплив кисню, а значить, вогонь не посилиться.

дивіться також - Умови використання сайту

на головну.