Арочні вікна з віконного профілю в першу чергу повинні відповідати пропорції:

висота арки менш, ніж половина ширини вікна по основі.

Якщо Ви збираєтеся встановлювати арочні вікна чи двері з металопластику, то цю пропорцію необхідно дотримати спочатку при будівництві, або переробити віконні прорізи, по можливості, дотримуючись технології.

Ще одна особливість конструкції - верхня арочна частина не може бути армована (зі зрозумілих причин). Профіль ПВХ на спеціальному обладнанні згинають в нагрітому гліцерині і остуджують.

Інші частини можливо армувати згідно технології сталевою арматурою. Завдяки армуванню конструкція покращує несучі здібності. Арочне вікно або двері можна сконструювати таким способом, що відсутність армування чи не позначиться на експлуатації. Наприклад, зробити поперечні перекладини з ПВХ, які розподілять навантаження. Вікно буде мати одну поворотно-відкидну стулку, арочна частина буде залишатися «глухий».

Склопакети для арочних вікон застосовують одно-та двокамерні (із звичайного або енергозберігаючого скла). Енергозберігаюче скло міцне, з поліпшеними характеристиками тепло-і шумоізоляції (порівняно зі звичайними стеклами), захищає від УФ променів. Можна і на звичайне скло нанести плівку, яка дозволить приховувати все, що відбувається всередині, захищати від сонця і ударів. Плівка буває в різних кольорах і відтінках, це дозволить вибрати найбільш привабливий варіант і зробить вікна гарніше.

Арочні вікна бувають стрілчасті, мавританські і півциркульні.

Природне освітлення - найсприятливіший для людини. Освітлення в будинку залежить від кількості, розміру вікон і їх розташування.

Полуарочние глухі вікна можна розташовувати у верхній частині стін, якщо у Вас високі стелі - для додаткового освітлення. Стрілчасті вікна невеликих розмірів додадуть світла на проміжних поверхах. Арочні вікна можуть бути досить великими, і світло буде безперешкодно проникати в приміщення рівномірно розподілятися.

Крім того, форма вікон і дверей є частиною загального дизайну будинку або квартири, і це необхідно враховувати, підбираючи оформлення стилю.


 

дивіться також - Фурнітура

на головну.